Nvidia Quadro FX 4800 Profesyonel CAD CAM Video Ekran Kartı

Nvidia Quadro FX 4800 Profesyonel CAD CAM Video Ekran Kartı
Nvidia Quadro FX 4800 Profesyonel CAD CAM Video Ekran Kartı Nvidia Quadro FX 4800 Profesyonel CAD CAM Video Ekran Kartı Nvidia Quadro FX 4800 Profesyonel CAD CAM Video Ekran Kartı
Marka: Nvidia Quadro
Ürün Kodu: FX4800
Stok Durumu: 1
Fiyatı: 600,00 TL

Quadro FX 4800 Profesyonel Ekran Kartı

Ekran kartı DELL İş İstasyonu'ndan çıkartılmış DELL seri numaralı bir karttır. Çok temiz durumdadır. Sigara içilmemiş ortamda kullanılmıştır.
 

Quadro® FX 4800 ultra ileri teknoloji çözümü jeofizikçilere, tasarımcılara, bilimadamlarına, mühendislere ve diğer teknik profesyonellere masaüstü bilgisayarlarından görsel hesaplama sağlar. 1.5 GB çerçeve arabelleği dahil, Quadro FX 4800 gelişmiş özellik setinden yararlanan profesyonel uygulamalar, profesyonellere görselleştirme sınırlarını zorlayan sonuçlar sağlamakta doğru araç setini sunar.
 

Quadro FX 4800 Teknik Özellikler

GPU Motoru Özellikleri

CUDA çekirdeği

192

Bellek Özellikleri

Bellek Hızı

1524

Bellek Arayüzü

384-bit 

Bellek Bant Genişliği

76.8

Özellik Desteği

Shader Model

4.0

DirectX

10

OpenGL

3.0

Quadro Teknik Özellikler

İkili Bağlantı DVI

1

SDI Sürümü

1

Display Port

2

Yuva Sayısı

2

SLI Kare Rendering Desteği

1

Genlock/Kare kilidi

1

Teknik Özellikler

Ortam Bağlantısı

  • DVI-I
  • DisplayPort
  • Stereo

Isı ve Güç Özellikleri

Enerji Tüketimi

150

 

Ultra hızlı bellek bant genişliği ile 1.5 GB GDDR3 GPU Bellek

Güçlü 1.5 GB çerçeve arabelleği ve saniyede 76.8 GB’ye varan bellek bant genişliği büyük modellerin interaktif görselleştirmesinde yüksek verimlilik ve büyük doku ve çerçevelerin gerçek zamanlı işlenmesinde yüksek performans sağlar ve en yüksek kaliteye ve tam ekran kenar yumuşatma çözünürlüğüne olanak tanır (FSAA).

128 Bit Hassasiyet Grafik Ardışık Düzeni

Eşsiz görsel kalite ile sonuçlanan yüksek doğruluğu korumak için ileri matematiksel hesaplamalara olanak tanır. Her renk bileşeni (RGBA) için tam IEEE 32 bit kayan nokta hassasiyeti, en geniş dinamik aralıkla milyonlarca renk çeşitlemesi sunar.

64 Bit Kayan Nokta Hassasiyeti

Gölgelendirme, filtreleme, doku oluşturma ve harmanlama alanlarında, 64 bit kayan nokta kapasitesi sayesinde, görüntü netliği ve kalitesinde yeni standartları belirler. Görsel efekt işleme konusunda şimdiye dek görülmemiş bir işlenmiş görüntü kalitesi.

Gelişmiş Renk Sıkıştırma, Erken Z-Cull

Etkin bant genişliğini artırmak ve rendering verimliliğini ve performansı iyileştirmek için iyileştirilmiş ardışık düzen renk sıkıştırma ve erken z-culling.

Cg Yüksek Seviye Grafik Gölgelendirici Dili

Cg (grafik için “C”), programlanabilir GPU’ların gücünden yararlanan yüksek seviye, açık standart bir programlama dilidir. Quadro programlanabilir grafik ardışık düzenleri, yüksek seviye gölgelendirme dillerini, fotoğraf gerçekliğindeki gerçek zamanlı efektlerin oluşumuna ve 3D model, sahne ve tasarımlara entegrasyonuna olanak tanımak üzere destekler.

Microsoft® Windows Vista® için zorunlu

Zenginleştirilmiş bir 3D kullanıcı arayüzü, artan uygulama performansı ve en üst düzeyde görüntü kalitesi sunan NVIDIA Quadro grafik kartlar ve NVIDIA OpenGL ICD sürücüler, Windows Vista deneyiminine olanak tanımak üzere 32 ve 64 bit mimariler için optimize edilirler.

Hızlı 3D Doku Transferi

3D dokuların, büyük volümetrik veri setlerinin daha interaktif görselleştirilmesi ile sonuçlanan hızlı aktarım ve manipülasyonu.

Çerçeve Senkronizasyonu

Birden fazla iş istasyonundan gelen ekran kanallarının senkronize edilmesine olanak tanır, böylece performans ölçeklenebilirliği için bir çoklu sistem kümesi tarafından çalıştırılabilen büyük bir ‘sanal ekran’ oluşturur.

Tam Ekran Kenar Yumuşatma (FSAA)

FSAA görsel kenar yumuşatma artifaktlarını veya ‘sivri kenarlar’ı 32 kata kadar azaltarak sonuçta son derece gerçekçi sahneler sunar.

Dış Senkronizasyon

"House senkronizasyon” olarak da bilinir. Dış Senkronizasyon grafik çıktısının dış bir kaynağa, tipik olarak film ve video uygulamalarına senkronize edilmesine olanak tanır.

NVIDIA® CUDA

Gerçek zamanlı ışın izleme ve interaktif hacim rendering gibi çok karmaşık zorlukları çözümlemekte yeni kapasiteleri serbest bırakan yüksek performanslı görselleştirme ile birlikte bir C dili ortamı ve araç takımı.

NVIDIA Grafik API Uzantıları

NVIDIA, Linux ve Windows için standart grafik API’lara, uygulamaların en son teknoloji GPU kapasitelerinden en üst derecede faydalanmalarına olanak tanıyan bir uzantılar seti sağlar.

Donanım 3D Pencere Kesilmesi

Donanım hızlandırmalı kesme bölgeleri (bir pencere ve çerçeve arabelleği arasındaki veri aktarım mekanizması), renk arabelleği ve çerçeve arabelleği arasındaki aktarım hızını artırarak genel grafik performansını iyileştirir.

Donanım Hızlandırmalı Piksel Geri Okuma

Saniyede 2.4 GB’a kadar piksel geri okuma performansı, güçlü konak veri geçişi sağlar.

En Yüksek İş İstasyonu Uygulama Performansı

Yeni nesil mimari; profesyonel CAD, DCC ve bilimsel uygulamalarda sektörün en yüksek performansı ile geometride 2 kattan fazla iyileştirmeye ve dolum oranlarına olanak tanır.

Yüksek Performanslı Ekran Çıktıları

400MHz RAMDAC’ler ve ikiye kadar ikili-bağlantı DVI dijital konektörler, piyasada mevcut en yüksek çözünürlükteki dijital ekranları çalıştırır.

8K Doku ve Render İşleme

8K x 8K yüzeylerde doku alma ve verme kapasitesi. En yüksek çözünürlüğü ve kaliteli görüntü işlemeyi gerektiren uygulamalar için yararlı.

Yeni Nesil Verteks ve Piksel Programlanabilirliği Shader Model 4.0

Shader model 4.0 için referans standardı, OpenGL ve yeni nesil DirectX 10 sektör lideri profesyonel uygulamalar için daha yüksek seviyede performans ve gerçekçi efektlere olanak tanır.

Yeni Nesil Verteks ve Piksel Programlanabilirliği

NVIDIA Quadro FX GPU’lar sonsuz uzunlukta verteks programları ve dinamik akış kontrolü sağlayarak, daha önceki gölgelendirici programlarda bulunan yapı ve karmaşıklık sınırlarını ortadan kaldırır. NVIDIA Quadro FX GPU’lar gerçek zamanlı grafik sistemlerinde şimdiye dek hayal bile edilmemiş incelikli efektler sunar.

NVIDIA Yüksek Hassasiyetli Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) Teknolojisi

Gölgeleme, filtreleme, doku sağlama ve harmanlamada kayan nokta kapasiteleri üzerinden görüntü netliği ve kalitesi için yeni standartlar belirler. Görsel efekt işleme konusunda şimdiye dek görülmemiş bir işlenmiş görüntü kalitesi.

NVIDIA® PureVideo® HD Teknolojisi

PureVideo teknolojisi yüksek tanımlı video işlemcileri ve yazılımlarının kombinasyonudur. SD ve HD video içeriklerinde eşi görülmemiş resim berraklığı, akıcı video, doğru renk ve hassas görüntü ölçekleme sağlar. Özelliklerinden bazıları yüksek kalitede ölçekleme, uzay-zaman deinterlacing, ters telesine ve DVD’den yüksek kaliteli HD video oynatımıdır.

NVIDIA Birleşik Mimarisi

Sektörün ilk birleşik mimarisi hesaplama, geometri, gölgelendirme ve piksel işleme gücünü dinamik şekilde tahsis ederek, optimize GPU performansı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

NVIDIA® nView® Çoklu Ekran Teknolojisi

nView® donanım ve yazılım teknolojisi kombinasyonu çoklu ekran seçenekleri için maksimum esneklik sağlar ve masaüstü deneyiminde son kullanıcıya şimdiye dek görülmemiş bir kontrol sunar. NVIDIA GPU’lar çoklu ekranları desteklemek üzere tasarlanmıştır, ancak grafik kartlar değişkenlik gösterebilir. Satın almadan önce lütfen grafik kartta çoklu ekran desteğini doğrulayın.

Sertifikalı PCI Express

PCI Express, saniyede 2 GB’dan fazla sunumuyla AGP 8X yol bant genişliğini veri gönderim ve alım transferlerinde 2 katına çıkaran bir Intel yol mimarisidir.

Powerwall

NVIDIA'nın patentli tekli sistem görüntü duvarı teknolojisi, tek tip parlaklığa ulaşmak için tüm uygulamaların incelikli kenar harmanlama ile bir ikili-kanal görüntü duvarı üzerinde tasarlanmasına olanak tanır. Powerwall tüm uygulamalarla saydam şekilde çalışır.

Profesyonel 3D Stereo Çözümler

Stereo efektin, grafik kart ve 3D stereo donanım arasındaki özel 3-pimli mini-din bağlantı yoluyla mükemmel kontrolüne olanak tanır.

Döndürülmüş Kılavuz Çizgi Tam Ekran Kenar Yumuşatma (RG FSAA)

Döndürülmüş kılavuz çizgi FSAA örneklem algoritması performansı korurken örneklem kalıbında çok daha fazla kapsamlılık ortaya koyar, kenarlar ve çizgiler konusunda renk doğruluğu ve görsel kaliteyi önemli ölçüde artırır ve ‘sivri kenarlar’ı azaltır.

NVIDIA® SLI® Teknolojisi

Profesyonel kullanıcıların grafik performansı dinamik olarak ölçeklendirmesine, görüntü kalitesini zenginleştirmesine ve ekran alanını genişletmesine olanak tanıyan devrim niteliğindeki bir platform yeniliği.

İkili DisplayPort Dijital Ekran Konektörleri

İkili DisplayPort konektörler ultra yüksek çözünürlük panellerini (2560 x 1600’e kadar) destekler ve sonuçta ayrıntılı fotoğraf gerçekliğinde görüntüler üreten muhteşem bir görüntü kalitesi ortaya çıkar.

Tek İkili-Bağlantı Dijital Ekran Konektörü

İkili-bağlantı TMDS verici ultra yüksek çözünürlük panellerini (3840 x 2400 @24Hz’e kadar) destekler ve sonuçta ayrıntılı fotoğraf gerçekliğinde görüntüler üreten muhteşem bir görüntü kalitesi ortaya çıkar.

Ultra sessiz tasarım

Sessiz bir dizüstü ortamı için, düşük akustiğe sahip yüksek performans sunmak üzere üretildi.

Sektör Standardı Mimarilerle Uyumlu

Intel/AMD ve Microsoft/Linux’dan x86 32 ve 64 bit mikroişlemci mimariler ve işletim sistemleri ile uyumlu.

Birleşik Sürücü Mimarisi (UDA)

NVIDIA UDA, yazılım sürücüleri ile ileriye ve geriye dönük uyumluluk garantisi verir. Tüm NVIDIA ürünleri aynı sürücü yazılımıyla çalıştığından, yeni bir NVIDIA ürününe yükseltmeyi basitleştirir.

PCI Express 2.0 Uyumlu

16 GB/saniye iki yönlü birleştirilmiş bant genişliği için veri transfer oranını şerit başına 5 GT/saniye düzeyine kadar iki misli artırır (her yönde 8 GB/saniye).

30 Bit Renk Sadakatı

30 bit renk sadakatı (her renk için 10 bit), en geniş dinamik aralıkla zengin, canlı görüntü kalitesi için milyonlarca değil milyarlarca renk çeşitlemesine olanak tanır.

SLI Multi OS

NVIDIA SLI Multi OS her bir İşletim Sisteminin doğrudan bir Quadro grafik çözümüne atanmasıyla, kullanıcının tek bir sistemden çok sayıda Windows veya Linux iş istasyonu ortamı çalıştırmasına olanak tanır.

Platformlar Arası ve Sektörler Arası Görsel Hesaplama Çözümleri

NVIDIA, Quadro Dijital Video Ardışık Düzeni ve Quadro G-Sync çözümü dahil, zenginleştirilmiş görsel kapasitelere ihtiyaç duyan profesyoneller için tasarlanmış gelişmiş sektör çözümleri sunar.

İş İstasyonları | www.isistasyonlari.net © 2018
www.isistasyonlari.net bir Hedef Bilişim markasıdır.